Participant list on Ianseo
Updated 2023 - 11 - 22 23:50
Recurve Women
1. | Aistė Stagniūnaitė | Ugninė strėlė | Lithuania | |
2. | Kristina Abromavičienė | Klaipėdos lankininkai | Lithuania | |
3. | Kinga Tomaszewicz | Poland | ||
4. | Julija Barkauskaitė | Klaipėdos lankininkai | Lithuania | |
5. | Magdalena Zajac | SŁ Marymont | Poland | |
6. | Aleksandra Ozdoba | SŁ Marymont | Poland | |
7. | Jette Leele Jõe | Tartu Valla Spordiklubi | Estonia | |
8. | Emma Kask | Tartu Valla Spordiklubi | Estonia | |
9. | Triinu Lilienthal | JVK Ilves | Estonia | |
10. | Dalia Čiupailienė | LSK | Lithuania | |
11. | Laima Kačonienė | LSK | Lithuania | |
12. | Arly Melania Lobikovė | LSK | Lithuania | |
13. | Lija Viktorija Seibute | Amazones | Latvia | |
14. | Anna Mihailova | Amazones | Latvia | |
15. | Marta Runiškova | Amazones | Latvia | |
16. | Monika Piskozub | MKŁ Strzała | Poland | |
17. | Anna Surga | MKŁ Strzała | Poland | |
18. | Agnieszka Grzyb | MKŁ Strzała | Poland | |
19. | Oliwia Chmurzyńska | MKŁ Strzała | Poland | |
20. | Līga Zommere | Amazones | Latvia | |
21. | Meda Večkytė | LSK | Lithuania | |
22. | Nora Haas | JVK Ilves | Estonia | |
23. | Ketter Silt | JVK Ilves | Estonia | |
24. | Karoli Luige | NS archery club | Estonia |
Recurve Men
1. | Maksymilian Osuch | AZS OŚ Surma Poznań | Poland | |
2. | Emilis Tamulionis | ASRC-Žaliasis lankas | Lithuania | |
3. | Piotr Starzycki | SŁ Marymont | Poland | |
4. | Mindaugas Bogužis | Klaipėdos lankininkai | Lithuania | |
5. | Ramūnas Kašėta | KSA | Lithuania | |
6. | Armands Šukis | Archery Lions | Latvia | |
7. | Jerzy Sputo | SŁ Marymont | Poland | |
8. | Modestas Šliauteris | Auksinis šaulys | Lithuania | |
9. | Algimantas Petrauskas | Kauno lankininkai | Lithuania | |
10. | Nedas Mockevičius | Žaliasis lankas | Lithuania | |
11. | Darius Kiršys | Auksinis šaulys | Lithuania | |
12. | Dominykas Jančiukas | Žaliasis lankas | Lithuania | |
13. | Ander Sepp | Tartu Valla Spordiklubi | Estonia | |
14. | Paulius Pocius | Perkūno strėlė | Lithuania | |
15. | Ramūnas Norvainis | Žaliasis lankas | Lithuania | |
16. | Madis-Julius Tamberg | Tartu Valla Spordiklubi | Estonia | |
17. | Rasmus Mihkel Lõpp | Tartu Valla Spordiklubi | Estonia | |
18. | Domantas Šuliokas | SM Gaja – Kauno lankininkai | Lithuania | |
19. | Regimantas Čiupaila | LSK | Lithuania | |
20. | Aurimas Salelionis | SM Gaja – Kauno lankininkai | Lithuania | |
21. | Romans Sergejevs | Amazones | Latvia | |
22. | Rimantas Šuliokas | Kauno lankininkai | Lithuania | |
23. | Antoni Powała | SŁ Marymont | Poland | |
24. | Dilans Gods-Romanovskis | Amazones | Latvia | |
25. | Dainis Jansons | Amazones LPK | Latvia | |
26. | Marcin Miłecki | MKŁ Strzała | Poland | |
27. | Danas Liaškinas | Kauno lankininkai | Lithuania | |
28. | Antanas Barkauskas | LSK | Lithuania | |
29. | Valdas Juozaitis | Auksinis šaulys | Lithuania | |
30. | Krzysztof Kozielski | MKŁ Strzała | Poland | |
31. | Lukasz Kozielski | MKŁ Strzała | Poland | |
32. | Justas Juknevičius | SM Gaja – Kauno lankininkai | Lithuania | Unconfirmed |
33. | Krzysztof Markiewicz | MKŁ Strzała | Poland | |
34. | Augusts Tensons | AiM Archery | Latvia | |
35. | Mikk Mihkelson | JVK Ilves | Estonia | |
36. | Andrejs Percovs | AiM Archery | Latvia | |
37. | Davis Blaze | Odisejs | Latvia |
Compound Women
1. | Maris Tetsmann | Türi Vibukool | Estonia | |
2. | Jolita Antanaitytė – Garškienė | LSK | Lithuania | |
3. | Neringa Karpavičienė | Ugninė strėlė | Lithuania | |
4. | Sandra Milta | Amazones | Latvia | |
5. | Marta Runiškova | Amazones | Latvia | |
6. | Magdalena Zygmunciak | LKS Mazowsze Teresin | Poland | |
7. | Alicja Forajter | LKS Tempo Stolarzowice | Poland | |
8. | Paulina Ramanauskaitė | Žaliasis lankas | Lithuania | Unconfirmed |
9. | Emily Hõim | Tartu Vibuklubi | Estonia |
Compound Men
1. | Gražvydas Gudžiūnas | Utenos lankininkų klubas | Lithuania | |
2. | Žydrūnas Karpavičius | KSA | Lithuania | |
3. | Robin Jäätma | Türi Vibukool | Estonia | |
4. | Mait Sirel | Pärnu Meelis | Estonia | |
5. | Monirul Islam | Al madam culture & sports club | Bangladesh | |
6. | Janis Meiers | Curland | Latvia | |
7. | Justinas Kosteckas | Utenos lankininkų klubas | Lithuania | |
8. | Modris Burkevics | Curland | Latvia | |
9. | Kaspars Luters | Curland | Latvia | |
10. | Reimo Loorents | Vibuklubi Saarde | Estonia | |
11. | Rolandas Baranauskas | Alytupis – Žaliasis lankas | Lithuania | |
12. | Giedrius Kavaliauskas | Alytupis – Žaliasis lankas | Lithuania | |
13. | Linas Vengelis | Alytupis – Žaliasis lankas | Lithuania | |
14. | Siim Oliver Kalmus | Tallinna vibukool | Estonia | |
15. | Gintaras Sakalauskas | Žaliasis lankas | Lithuania | |
16. | Viktor Lutshka | KSK | Estonia | |
17. | Marius Grigaravičius | Utenos lankininkų klubas | Lithuania | |
18. | Jonas Grigaravičius | Utenos lankininkų klubas | Lithuania | |
19. | Marius Junokas | LSK | Lithuania | |
20. | Vilius Švedas | LSK | Lithuania | |
21. | Tomas Liekis | LSK | Lithuania | |
22. | Vladas Šakauskas | LSK | Lithuania | |
23. | Dalius Mačernius | LSK | Lithuania | |
24. | Stefan Heincz | Tartu Vibuklubi | Estonia | Unconfirmed |
Barebow Women
1. | Anna Junczyk-Paczuska | SŁ Marymont | Poland | |
2. | Marina Rjabkova | AiM Archery | Latvia | |
3. | Ligita Pūrienė | Kauno lankininkai | Lithuania | |
4. | Annika Vänt | Tartu Valla Spordiklubi | Estonia | |
5. | Karina Nugmanova | Kauno lankininkai | Lithuania | |
6. | Akvilė Juškevičienė | LSK | Lithuania | |
7. | Halina Radvilienė | Ugninė strėlė | Lithuania | |
8. | Ingrida Bučinskienė | Ugninė strėlė | Lithuania | |
9. | Jūratė Norvainienė | Žaliasis lankas | Lithuania | |
10. | Gintarė Markevičienė | Žaliasis lankas | Lithuania | |
11. | Luka Marija Virbickaitė | Strėlė | Lithuania | |
12. | Lolita Zaliauskienė | Strėlė | Lithuania | |
13. | Tatjana Klimova-Kakarienė | Strėlė | Lithuania | |
14. | Edita Astapovičienė | Strėlė | Lithuania | |
15. | Natalja Šostak | Strėlė | Lithuania | |
16. | Rasa Vaitiekūnaitė | Strėlė | Lithuania | |
17. | Vika Andrulienė | Klaipėdos lankininkai | Lithuania | |
18. | Inge Sirkel-Suviste | KSK | Estonia | |
19. | Martyna Kazakevičiūtė | LSK | Lithuania | |
20. | Aušra Šiugždinienė | Kauno lankininkai | Lithuania | |
21. | Elzė Augustina Večkytė | SSC-LSK | Lithuania | |
22. | Austėja Kopcikaitė | LSK | Lithuania |
Barebow Men
1. | Stanisław Junczyk | SŁ Marymont | Poland | |
2. | Bartosz Niedzicki | SŁ Marymont | Poland | |
3. | Skirmantas Vertelka | Vajetau | Lithuania | |
4. | Audrius Račkauskas | Kauno lankininkai | Lithuania | |
5. | Nikolajs Sinnikovs | AiM Archery | Latvia | |
6. | Vladimir Mosin | LSK | Lithuania | |
7. | Virgilijus Šironas | Jaunimo brizas | Lithuania | |
8. | Viktoras Kosteckas | Vajetau | Lithuania | |
9. | Ernestas Vilkauskas | LSK | Lithuania | |
10. | Argo Sepp | Tartu Valla Spordiklubi | Estonia | |
11. | Artūras Jacevičius | Vajetau | Lithuania | |
12. | Tomas Juškevičius | LSK | Lithuania | |
13. | Egidijus Markevičius | Žaliasis lankas | Lithuania | |
14. | Kęstutis Žilis | Ugninė strėlė | Lithuania | |
15. | Andrius Vaskinas | Strėlė | Lithuania | |
16. | Pijus Kačonas | LSK | Lithuania | |
17. | Rimvydas Pocius | Strėlė | Lithuania | |
18. | Mindaugas Vilkelis | Ugninė strėlė | Lithuania | |
19. | Paweł Marchwica | MKŁ Strzała | Poland | |
20. | Galal Eldin | Burton Joyce | Sudan | |
21. | Dominykas Andrulis | Klaipėdos lankininkai | Lithuania | |
22. | Tomasz Cejmer | MKŁ Strzała | Poland | |
23. | Konstantin Kondratyev | Strėlė | Lithuania | |
24. | Egidijus Kriaučiūnas | Vajetau | Lithuania | |
25. | Andrius Dubauskas | Ugninė strėlė | Lithuania | |
26. | Ignas Fedorenka | Strėlė | Lithuania | |
27. | Tomasz Zubik | ROKiS Radzymin | Poland | |
28. | Arūnas Gurevičius | LSK | Lithuania |
Longbow and Historical bow Women
1. | Ramunė Stagniūnienė | Ugninė strėlė | Lithuania | |
2. | Irita Misiņa | Amazones | Latvia | |
3. | Sanlija Aleksandra Erkske | Amazones | Latvia | |
4. | Rita Butkevičiūtė | Ugninė strėlė | Lithuania | |
5. | Pilleriin Järve | Kajamaa Spordiklubi | Estonia | |
6. | Aida Grigienė | Strėlė | Lithuania | |
7. | Alisa Silajeva | AiM Archery | Latvia | |
8. | Aleksandra Chudnovska | Amazones | Latvia | |
9. | Tiina Laurisson | Vooremaa Vibuklubi | Estonia | |
10. | Marju-Ly Kaarjärv | Vooremaa Vibuklubi | Estonia | |
11. | Hille Kirpu | Vooremaa Vibuklubi | Estonia | |
12. | Ülle Nõu | Tartu Vibuklubi | Estonia |
Longbow and Historical bow Men
1. | Toms Ābelis | Amazones | Latvia | |
2. | Martins Nespors | Amazones | Latvia | |
3. | Guntis Salmiņš | Amazones | Latvia | |
4. | Marijus Taletavičius | Kauno lankininkai | Lithuania | |
5. | Aleksas Budinas | Strėlė | Lithuania | |
6. | Jurij Gorbunov | Perkūno strėlė | Lithuania | |
7. | Vladimir Mosin | LSK | Lithuania | |
8. | Tomas Pocius | Perkūno strėlė | Lithuania | |
9. | Vitalijus Naumavičius | Strėlė | Lithuania | |
10. | Paulius Stasiulaitis | Kauno lankininkai | Lithuania | |
11. | Vytas Karpavičius | Ugninė strėlė | Lithuania | |
12. | Stasys Svetlauskas | Sportinis rezervas | Lithuania | |
13. | Kristaps Novads | Savage Archer | Latvia | |
14. | Vjačeslavs Voroņins | Amazones | Latvia | |
15. | Aleksejs Runiškovs | Amazones | Latvia | |
16. | Alvydas Tamošaitis | Strėlė | Lithuania | |
17. | Edvardas Čepanonis | Strėlė | Lithuania | |
18. | Renat Lasitsa | Strėlė | Lithuania | |
19. | Raimonds Simanovskis | Savage Archer | Latvia | |
20. | Leho Sillat | Vibuklubi Saarde | Estonia | |
21. | Arnis Lignickis | Savage Archer | Latvia | |
22. | Edgars Dreimanis | Savage Archer | Latvia | |
23. | Rimantas Brusokas | Ugninė strėlė | Lithuania |